Close

Inquiry

We will be glad to create a custom tailored price quote

What kind of service are you interested in?

Skřivánek s.r.o., Company ID No: 60715235, registered seat: Na dolinách 153/22, CZ 147 00 Prague, processes the personal data of natural persons in accordance with the current Regulation (EU) 2016/679 of the European Parliament and of the Council (hereinafter referred to as "the Regulation"), which, as of 25 May 2018, supplements the existing Act No 101/2000 Coll., on the Protection of Personal Data within Czech law. Please read the Personal Data Processing Principles.

Letos už tu angličtinu fakt zvládnu!

Po kolikáté si dáváte toto předsevzetí? Začněte letos od píky.

Někdo chce zhubnout, nebo přestat kouřit, spousta lidí se v rámci svého osobního rozvoje zaměří na vzdělávání. Přinášíme proto 5 tipů na předsevzetí, která vám pomohou ve zdokonalení se v cizím jazyce.

1. Začněte pomalu!

Každý by chtěl samozřejmě hned mluvit jako moderátor BBC. Stejně jako ale za měsíc nezhubnete 20 kg, jazyk se též nenaučíte za pár týdnů. Nerealistické cíle demotivují. Začněte malými kroky, např. tím, že zjistíte, na jaké úrovni jazyk ovládáte. Zkuste si náš rychlý rozřazovací test.

2. Mluvte

Učit se, učit se, učit se. No a u jazyka hlavně platí mluvit, mluvit, mluvit. Domluvte se s kamarádkou, která daný jazyk ovládá, že spolu budete chodit každý čtvrtek na kávu a bavte se o všedních věcech, aniž byste přecházeli do češtiny.

3. Každý den jedno nové slovíčko/ fráze

Stáhněte si do svého chytrého telefonu aplikaci, která vám pomůže s učením cizího jazyka, a s její pomocí se každý den naučte alespoň jedno nové slovíčko a snažte se jej používat.

4. Bez dabingu

Koukáte už po čtvrté na Přátelé a znáte každý díl nazpaměť? Pusťte si je tentokrát v angličtině s anglickými titulky. Budete se zlepšovat v jazyce a zároveň se nemusíte bát, že se v ději ztratíte i když nerozumíte každému slovu.

5. Čtěte v angličtině i jako začátečník

Nejlepším způsobem upevňování slovní zásoby je čtení, jenže z výzkumu plyne, že abychom textu rozuměli, musíme znát zhruba 95% slovíček v textu. Snažit se přelouskat např. články CNN, pokud jste mírně pokročilí nemá vůbec smysl. Zkuste zjednodušenou četbu - Penguin Readers nabízí spoustu zajímavých titulů.

Mgr. Tereza Najberková, metodička jazykové školy
2018-01